https://www.facebook.com/ZieloneKoty     
Opcje przeglądania

Farby kredowe Pentart

Jeżeli doceniasz piękno wokół siebie i lubisz ozdabiać wnętrze swojego domu na pewno interesujesz się różnymi technikami DIY, które pozwolą ci na robienie tego samodzielnie. Własnoręczne dekoracje są niepowtarzalne, idealnie dopasowane do Twojego gustu, a ich tworzenie daje wiele satysfakcji. Aby je stworzyć wystarczy kreatywność oraz kilka popularnych artykułów plastycznych, które znajdziesz w naszym sklepie ZieloneKoty.pl – w tym farby kredowe.

Odnawiaj swoje wnętrza używając farb kredowych

W ostatnim czasie różne techniki rękodzielnicze określane wspólnym mianem DIY, czyli z angielska „Do it yourself” (Zrób to sam) stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim każdy sam, w łatwy sposób może samodzielnie odnowić stare meble, wykonać proste przedmioty, dać starym rzeczom drugie życie. Doskonale wpisuje się to w aktualne ekologiczne trendy namawiające do nie marnowania i nie wyrzucania, a ponownego wykorzystywania tego co już posiadamy.

Dzięki technikom DIY i różnym łatwo dostępnym, nowoczesnym materiałom plastycznym prace do tej pory zarezerwowane dla specjalistów, dzisiaj może wykonać niemal każdy. Wystarczy odrobina kreatywności i cierpliwości, aby ozdabiać drewniane pudełka, słoiki  czy ze skrzynki na owoce wyczarować skrzynkę na dziecięce zabawki. Jednym z podstawowych, pomocnych w takich pracach materiałów są farby kredowe, które możesz kupić z ZieloneKoty.pl.

Farby kredowe

Dlaczego właśnie farby kredowe od wielu już lat podbijają serca miłośników DIY? Głównie ze względu na łatwość ich użytkowania. Dotyczy to przede wszystkim nowoczesnych farb kredowych na bazie akrylowej, do jakich zaliczają się farby kredowe firmy Pentart. Farby tego rodzaju mają dobrą przyczepności do ozdabianej powierzchni, dzięki czemu nie wymagają pracochłonnego przygotowania przedmiotu do ozdabiania. Mają też dużą siłę krycia oraz łatwo rozprowadzają się pędzlem, nie pozostawiając smug – dużo łatwiej niż zwykłe farby akrylowe. W naszym sklepie ZieloneKoty.pl oferujemy farby kredowe w dużej gamie kolorystycznej, na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.

Jak używać farb kredowych?

Farby kredowe ze względu na swoją dużą przyczepność (większą niż tradycyjnych farb akrylowych) są wykorzystywane w technikach DIY praktycznie do każdego rodzaju podłoża. Nadają się do ozdabiania np. drewna, MDFu, HDFu, sklejki, szkła czy plastiku. Bardzo chętnie są wykorzystywane do odnawiania starych mebli. W wielu przypadkach nie wymagają specjalnego przygotowania malowanej powierzchni, jednak gdy ozdabiamy stary przedmiot, należy go na pewno oczyścić z kurzu oraz odtłuścić. W przypadku bardzo gładkiego podłoża, np. lakieru, szkła czy plastiku, przed nałożeniem farby kredowej warto zmatowić przedmiot papierem ściernym oraz pokryć podkładem. Odpowiednie przygotowanie przedmiotu do malowania znacznie ułatwi nam późniejszą pracę, oraz spowoduje mniejsze zużycie farby dzięki dobremu jej kryciu już w pierwszej warstwie.

Farby kredowe są bardzo gęste i ze względu na swój skład mają tendencję do rozwarstwiania się. Należy więc pamiętać, aby zawsze dobrze je dobrze wymieszać przed użyciem. Dzięki zawartości kredy mają dużą siłę krycia, zwykle wystarczą dwie warstwy dla uzyskania pożądanego efektu, ale wiele zależy od koloru farby, koloru podłoża i odpowiedniego jej przygotowania.

Po pomalowaniu przedmiotu farba kredową dla lepszego efektu można jego powierzchnię przeszlifować, a następnie zabezpieczyć lakierem lub woskiem. Przedmiotów użytkowych dekorowanych farbami kredowymi nie należy pozostawiać bez ostatecznego zabezpieczenia, gdyż farby kredowe mogą być częściowo zmywalne wodą nawet po całkowitym wyschnięciu.

Gdzie kupić farby kredowe do DIY?

Farby kredowe znajdują zastosowanie w wielu technikach DIY używanych do dekorowania przedmiotów np. decoupage. Jeżeli lubisz ozdabiać stare meble, drewniane pudełka czy własnoręcznie wykonywać domowe dekoracje, farb kredowych na pewno nie powinno u Ciebie zabraknąć. Nasz sklep oferuje Ci wszystko, co może Ci być w Twoich działaniach DIY potrzebne. W ZieloneKoty.pl znajdziesz nie tylko farby kredowe, ale także preparaty podkładowe, produkty do decoupage, różne rodzaje pędzli oraz inne akcesoria przydatne w tworzeniu ciekawych dekoracji. Dodatkowo postaramy się o szybką realizację Twojego zamówienia oraz maksymalnie atrakcyjne ceny. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu zespołu Zielonekoty.pl Twoje hobby stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Nie wiesz które artykuły wybrać? Napisz lub zadzwoń! Chętnie Ci pomożemy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium