https://www.facebook.com/ZieloneKoty     

masy, żywice, pasty do foremek do odlewów

Gips dekoracyjny lekki Pebeo 1kg Gips dekoracyjny lekki Pebeo 1kg
Producent: Pebeo
Cena:

29,00 zł

szt.
zobacz więcej
Masa do foremek Giotto DAS samoutwardzalna 0,5kg Masa do foremek Giotto DAS samoutwardzalna 0,5kg
Producent: Giotto
Cena:

12,90 zł

zobacz więcej
Masa Zimna Porcelana Modena 250g Masa Zimna Porcelana Modena 250g
Producent: Inne
Cena:

56,00 zł

szt.
zobacz więcej

W wielu technikach DIY, w tym w decoupage i scrapbookingu, odlewy z foremek cieszą się dużym powodzeniem. Ich wykorzystanie w różnych racach plastycznych daje mnóstwo możliwości, a ozdabiane odlewami przedmioty wyglądają tak, jakby wyszły spod ręki artysty rzeźbiarza.

Samodzielnie ozdabiaj i twórz przedmioty

Wykonanie odlewów z foremek nie jest trudne, możesz to zrobić samodzielnie tworząc własnoręcznie piękne niepowtarzalne ozdoby do swojego domu. Potrzebujesz do tego foremek silkonowych lub plastikowych oraz materiałów do ich wypełniania. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie.

Żywice do odlewów

Żywice to najdroższy materiał do odlewów z foremek, ale jednocześnie dający najlepsze efekty. Odlewy z żywicy są lekkie, trwałe i mają idealnie odwzorowane nawet najdrobniejsze detale. Są doskonałe do zastosowania zarówno w decoupage jak i w scrapbookingu.

W różnych technikach DIY najczęściej używane żywice do odlewów to żywice dwuskładnikowe: poliuretanowa i epoksydowa.

  • Odlew z żywicy poliuretanowej jest bardzo twardy i ma zwykle kremowy lub biały kolor; można go pomalować np. farbami akrylowymi lub pokryć woskami metalicznymi – ale ponieważ ma bardzo gładką powierzchnię najlepiej przed tym pokryć odlew podkładem (primerem)
  • Żywica epoksydowa po zastygnięciu jest przezroczysta, ma wiec szerokie zastosowanie w wielu technikach ozdabiania. Jest wykorzystywana do wyrobu biżuterii, zawieszek z zatopionymi małymi elementami, a w decoupage do zalewania klimatycznych ozdobnych ramek, w których tworzy imitację szkła.

Dwuskładnikowe żywice do odlewów nie są łatwe w użyciu, wymagają dokładnego odmierzania wagowego składników i przestrzegania zasad bezpieczeństwa (przy nieostrożnej pracy mogą być szkodliwe dla zdrowia), na pewno więc nie nadają się do prac kreatywnych z dziećmi.

Masa plastyczna samoutwardzalna

Oprócz niełatwej w stosowaniu żywicy, do odlewów z form (a może raczej wycisków czy odcisków), możesz wykorzystać różnego rodzaju masy plastyczne. Masa do foremek ma konsystencję podobną do glinki czy plasteliny i jest bardzo łatwa w użyciu nawet przez małe dzieci. Wystarczy dokładnie wypełnić silikonową czy plastikową foremkę masą, ugniatając ją palcami, a potem wyjąć odciśnięty kształt i pozostawić do wyschnięcia. Czasami, jeżeli kształt jest bardzo delikatny, warto poczekać z jego wyjęciem aż masa stwardnieje, aby go nie uszkodzić. Odlew z masy samoutwardzalnej zastyga całkowicie w ciągu jednej do kilku godzin, zależnie od jego grubości. Po całkowitym wyschnięciu jest gotowy do dalszego wykorzystania.

W naszym sklepie ZieloneKoty.pl znajdziesz różne rodzaje mas do foremek. Z reguły są to masy samoutwardzalne – nie wymagają wypiekania w wysokich temperach. Niektóre z mas do wycisków są dość ciężkie, a gotowy wykonany z nich motyw jest sztywny i dość twardy. Odciski z innych mas, tak jak z bardzo popularnej masy superlekkiej, po wyschnięciu są bardzo lekkie, dość miękkie i plastyczne. Świetnie wiec nadają się do ozdabiania przedmiotów obłych takich jak bombki czy jajka.

Pasty do foremek silikonowych.

Wiele foremek silikonowych ma bardzo delikatne, misterne wzory, są to np. wzory koronek czy bardzo drobnych ornamentów. Bardzo trudno je wypełnić żywica czy masą samoutwardzalną, jest to wręcz niemożliwe. Do takich odlewów z foremek najlepiej używać past o kremowej konsystencji którymi łatwo wypełnić płytkie przestrzenie foremki. Jako pasty do wypełniania foremki silkonowej można użyć Penart Gesso Paste, Heavy Body Gel czy Modeling Paste. Pastę nakłada się do foremki szpachelką, wysychanie trwa od liku do kilkunastu godzin, w zależności od głębokości foremki. Po zastygnięciu łatwo można wyjąć gotowy wzór, który jest bardzo plastyczny i nadaje się do ozdabiania każdych, nie tylko płaskich przedmiotów.

Gips ceramiczny do odlewów

Gips to najstarszy i stosunkowo tani materiał do wypełniania foremek silikonowych i plastikowych. Odlewy z gipsu wykonuje się łatwo, wzory są dobrze odwzorowane, ale gipsem trudno wypełnia się małe, misterne kształty. Z tego względu, a także z uwagi na niską cenę, jest chętniej wykorzystywany głównie do odlewów dużych ornamentów czy figurek.

Gdzie kupić masy, pasty i żywice do odlewów?

Zarówno foremki jak i masy, pasty i żywice do ich wypełniania możesz kupić w naszym sklepie online ZieloneKoty.pl. Mamy masy o różnych właściwościach i przeznaczone do różnych rodzajów projektów. Robienie wycisków czy odlewów z foremek nie jest trudne, ale rozumiemy że na początku możesz się czuć zagubiony (zagubiona) i nie wiedzieć jaki produkt wybrać. Zadzwoń do nas lub napisz – doradzimy ci co najlepiej sprawdzi się w zaplanowanym przez Ciebie projekcie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium